STB Başkanının Mesajı

Değerli meslekataşlarım;

STB, Türkiye’de otel ve seyahat acentelerini bir araya getiren ilk platformdur. Sağlık, eğitim ve spor turizminin hak ettiği değeri kazanmasını istiyoruz. STB bünyesinde faaliyet gösteren acentelerin ve işletmelerin ekonomik ve sosyal menfaatlerini korumak ve daha verimli çalışmalarına katkıda bulunmak için mücadele ediyoruz.

Spor Turizminin ülkemize yarattığı yüksek katma değeri Spor Bakanlığına, Kültür ve Turizm Bakanlığına ve devlet büyüklerimize anlatıyoruz. Bakanlık bünyesinde spor turizmi mevzuatı oluşturulması ve daire başkanlığı kurulması için çalışmalar yapıyoruz. Geleceğin spor turizmi stratejisinin belirlendiği 3.Turizm Şurasında katkılarımızı sunarak, dünya standartlarında yapılması için çaba harcıyoruz. Üyelerimizin kamu kurum ve kuruluşlarıyla ilgili sorunların çözümüne yardımcı oluyoruz. Spor turizmi sektörü üyelerimizi bilgilendiriyoruz, acenteler ve işletmeler arası koordinasyonu sağlıyoruz. Çeşitli eğitimler, seminerler ve konferanslarla üyelerimize vizyon katmaya çalışıyoruz. Ulusal ve uluslararası fuarlarda üyelerimizle birlikte Spor Turizmi'nin tanıtımına katkı sağlıyoruz. 

Spor sektörünün iyi ve kötü yanlarını değerlendiriyoruz. Profesyonel seyahat acenteleri ve tesis işletmecilerini bir araya getiriyoruz. Ülkemizde spor turizmini geliştirerek, ülke tanıtımına katkıda bulunuyoruz. Ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtım, müsabakalar ve organizasyonlar düzenliyoruz. Hedefimiz; spor turizminin sürekliliğini sağlamak. Uluslararası turnuvalar için devletimizin teşvik ve desteğini aldığımızda ülkemizin turizm gelirinin kat ve kat artacağına, güvenilir ve prestijli ülke konumda ilk sıralarda yer alacağımıza inancımız sonsuz.

Ülkemizin turizm politikasının bir parçası olarak faaliyetlerimizi milli bir şuurla sürdürüyoruz. Uluslararası barışı ve dostluğu önemsiyoruz. İnsan haklarına ve farklı kültürlere saygılı bir politika izliyoruz. Her kesime eşit mesafede yer alıyoruz. Hem STB’de hem ülkemizde hem de dünyada birlik ve beraberliği önemsiyoruz.

Spor turizminde uluslararası rekabetin bir parçasıyız. Bu çerçevede kalite ve çözüm odaklı anlayışımız, bizi sektörde bir adım öne çıkarıyor. İlkeli duruşumuz, sektöre güven veriyor. Başarılarımız tesadüf değil. Sizinle daha güzel günlere doğru yol alıyoruz.

Yolumuz açık olsun!